skip to Main Content

Кращі легкоатлети України навчаються у вишах Хмельниччини

19-21 травня 2023 року  у Львові змагалися 364 легкоатлети з 48 вищих навчальних закладів нашої держави за програмою ХVІІІ літньої  Універсіади України.

Наш край представляли студенти Кам’янець-Подільського та Хмельницького національних університетів.

До числа призерів  в особистому заліку увійшли такі провідні легкоатлети Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана  Огієнка:

•         1 місце – Михайло Кохан (метання молота 7,260 кг – 74,21 м);

•         1 місце – Олег Миронець (біг на 800 м – 1хв 48,30 сек);

•         1 місце – Наталія Пироженко-Чорномаз (біг на 400 м з/б, 0.762 59,00 сек);

•         1 місце  – Андрій Атаманюк (біг на  5000 м -14хв36,90 сек);

•         1 місце  – Олександра Чернуха (потрійний стрибок – 13,44 м);

•         2 місце – Анна Дудніченко (стрибки з жердиною-  3,40 м).

•         2 місце – Олександра Чернуха, Наталія Пироженко-Чорномаз, Ірина Шершал, Ольга Юзва (естафета 4х100 м – 47,71сек).

Варто відзначити кам’янчанок, котрі представляють Хмельницьку область на всіх всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Це – Олександра Чернуха, 2004 року народження, яка в драматичному протистоянні гідних суперниць в потрійному стрибку, перебуваючи на 4 місці після 5 спроб, все ж у  6-й (заключній) встановила особистий рекорд (13,44 м) і здобула чемпіонство, чим продовжила безпрограшну серію своїх перемог у цьому виді на всеукраїнському рівні в 2023 році.

Ірина Шершал з кожним стартом продовжує прогресувати, наближаючись до числа медалістів. Фінішувавши у бігу на 800 м з часом 2 хв 11,71 сек, вона посіла 5 місце.

Єдину – срібну нагороду для Хмельницького національного університету виборола Дар’я Лещенко в ходьбі на 10000 м (55 хв 53,0 сек).

У підсумку командні місця розподілилися таким чином:

1 місце – Національний університет фізичної культури і спорту України  (м. Київ) – 44 учасники – 1212 очок;

2 місце – Львівський державний університет фізичної культури, 56 учасників- 1157 очок;

3 місце – Сумський державний університет, 26 учасників – 1068очок;

4 місце – Кам’янець-Подільський національний університет, 16учасників – 689 очок;