skip to Main Content

Професійні свята відзначаємо у русі. «Веселі старти» у Хмельницькому національному університеті

У першій половині вересня в Україні щороку відзначають низку професійних свят, які пов’язані з фізичними вправами та охоплюють здоров’я, фізичну культуру і спорт. 8 вересня відзначається день фізичного терапевта та у другу суботу вересня, яка в цьому році припадає на 9 число, відзначають День фізичної культури та спорту.

Вже доброю традицією у Хмельницькому національному університеті (ректор – Сергій МАТЮХ) стало проведення спортивних змагань та різноманітних заходів із першокурсниками з нагоди цих професійних свят. Так, 7 вересня на базі ігрової зали четвертого навчального корпусу пройшли змагання «Веселі старти», в яких взяли участь чотири команди: команда спеціальностей «Фізична терапія, ерготерапія», «Середня освіта (Фізична культура)» та спеціальності «Фізична культура і спорт». Зважаючи на те, що у цьому році за спеціальністю «Фізична культура і спорт» навчаються дві академічні групи, то майбутні тренери-викладачі виставили дві окремих команди від кожної групи, ФКС-23-1 та ФКС-23-2 відповідно.

Перед початком змагань з нагоди професійних свят усіх учасників привітали завідувачі кафедр фізичної терапії, ерготерапії, теорії і методики фізичного виховання і спорту Олег Базильчук та Олександр Солтик. Головний організатор змагань професор кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Юрій Дутчак ознайомив з особливостями конкурсів та правилами змагань.

Усі присутні хвилиною мовчання віддали шану загиблим захисникам України та подякували збройним силам за надану можливість навчатися та брати участь у змаганнях.

Цього року програма «Веселих стартів» складалася з шести видів конкурсів та вправ: 

  1. Конкурс назв та девізів команд, в якому учасники складали і озвучували назву і девіз команди.
  2. «Футбольний снайпер». Вправа, в якій кожен учасник почергово має пробити та попасти регбійним м’ячем у гандбольні ворота.
  3. «Передача». Вправа у якій, вишикувавшись у колону, кожен учасник почергово передає м’яч один одному різними способами.
  4. «Ерудит». Інтелектуальний конкурс, в якому користуючись наданими буквами та опису професії, команда повинна якнайшвидше вгадати та скласти назву професії.
  5. «Стрибунець». Вправа, у якій кожен учасник по черзі здійснює стрибки на скакалці протягом 15 секунд.
  6. «Весела естафета». Вправа, у якій кожен учасник почергово пробігає коротку дистанцію, виконуючи при цьому різні рухові завдання (ведення ногами, руками різних м’ячів, стрибки з м’ячом, біг у парах з утриманням м’яча тулубом, набивання повітряного шарику ракеткою для бадмінтону, перекиди на гімнастичних матах тощо).

Також особливістю цих змагань є комплексний склад команд. До складу команд допускалися як юнаки, так і дівчата. Важливо відзначити, що «Веселі старти» відносяться до різновиду спортивного суперництва, де на перший план постають не індивідуальні фізичні можливості окремих учасників, а злагоджена взаємодія, підтримка один одного, ефективна командна робота тощо.

Загалом змагання пройшли у цікавій напруженій боротьбі на високому емоційному рівні. Лідери змінювалися упродовж шести конкурсів. Лише за підсумками останнього конкурсу вдалося визначити переможців і призерів комплексних змагань. Так, перше місце виборола друга команда спеціальності «Фізична культура і спорт». Друге місце посіли майбутні фізичні терапевти ерготерапевти. Трете місце знову здобули майбутні тренери-викладачі (перша команда). Майбутні вчителі фізичної культури з мінімальним відставанням від п’єдесталу стали четвертими.

Радість перемоги разом зі своїми студентами розділили куратори груп. Від кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Олександр Мозолюк, Максим Бугайов; від кафедри фізичної терапії, ерготерапії Микола Майструк.

Незважаючи на турнірні місця, переможцями стали усі учасники змагань, адже отримали яскраве емоційне задоволення, радість спілкування з одногрупниками та солодкі подарунки.

Олександр СОЛТИК,
завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту Хмельницького національного університету