skip to Main Content

У Хмельницькому відзначили переможців творчого конкурсу «Зимові візерунки»

      З метою популяризації та розвитку олімпійського руху, стимулювання  пізнавальної і соціальної активності  та розвитку творчих здібностей шкільної молоді, формування у неї мотивацій до здорового способу життя, систематичних занять фізкультурою у Хмельницькому проведено  конкурс олімпійської листівки «Зимові візерунки».

       07 березня 2023 року в читальному залі  Хмельницької центральної публічної бібліотеки урочисто вшанували лауреатів конкурсу Хмельницької міської територіальної громади «Зимові візерунки», організатором якого виступило регіональне  відділення Національного олімпійського комітету України.

      Нагородження відбувалося під час реалізації проєкту  НОК України #Olympic Lab за напрямком «Олімпійські та людські цінності» з юними  відвідувачами бібліотеки (гімназія № 1, НВО № 5) та запрошеними призерами олімпійської листівки. Їх підтримати завітали також бібліотекарі.

     Голова журі конкурсу – заступниця директора ЦБС Світлана Сінькова повідомила присутнім, що в період з 15 січня до 15 лютого у конкурсі, присвяченому ХVI зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалю, були задіяні хлопчики і дівчатка від 7 до 18 років – читачі 10 бібліотек Центральної бібліотечної системи Хмельницької міської територіальної громади: Центральна публічна бібліотека, міські філії № 10, 12, 4, 15, 11, 7, 9 та  сільські бібліотечні пункти – № 17 (Книжківці), № 23 (Черепівка).

З них найбільш активними стали Центральна публічна бібліотека, міські філії № 4, № 10 та сільська філія № 23, які подали на конкурс понад  15 дитячих робіт.

Загалом надійшло 86  творчих робіт.

Діти активно долучилися до конкурсу і представили різноманітні поробки про зимові види спорту та зимові розваги. Серед них є малюнки, плакати, аплікації із кольорового паперу та картону, вироби із термомозаїки та 3-D ручки, чимало цікавих  робіт виконано із пластиліну, деякі учасники попрацювали у техніці «квілінг» (паперокручення). Всі роботи передають олімпійський дух та  символіку олімпізму, відображають гармонію тіла, волі та розуму.   Компетентне журі визначило 9 призерів у трьох вікових групах і відібрало найкращі роботи, які були представлені на трьох стендах виставки.

   Тож заслужені  нагороди: дипломи і медалі відповідних ступенів та  подарунки з олімпійською символікою від організаторів конкурсу  в особі першого заступника голови відділення НОК України в Хмельницькій області Віктора Флентіна отримали його лауреати:  

  • вікова категорія до 9 років:

1 місце – Софія Гончар (філія № 23);

2 місце – Єва Тринадцятко (філія № 12);

3 місце – Христина Марунчак (філія № 10);

– вікова категорія 10-13 років:

         1 місце – Марія Кашлакова  (ЦПБ);

         2 місце – Назарій Слободян (філія № 10);

         3 місце – Олександра Василишена (філія № 4);

– вікова категорія 14-18років:

          1 місце – Єлізар    Бугаєв (філія № 17);

          2 місце – Мар’яна Потравна  (філія № 11);

          3 місце –  Анастасія Ґедзь (філія № 15).

      У своєму подальшому  виступі Віктор Володимирович довів до присутніх інформацію про підсумки виступів українців на ХVI зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі 21-28 січня, про мешканців Хмельницького – учасників зимових Олімпійських ігор (бобслеїста Олександра Бортюка  та фристайлістку Ольгу Полюк), свої розповіді про зародження і етапи розвитку  олімпійського руху в світі та подільському краї супроводжував демонстрацією відеоматеріалів. «Спорт об’єднує людей незалежно від віку, статі, — наголосив він. — Здоровий спосіб життя є запорукою загального процвітання».

      Поділилася емоціями від участі в заході  і Олександра Василишена: «Мені було дуже цікаво почути історію Олімпійських ігор. Вражена, що наша Хмельниччина має так багато знаменитих спортсменів.  Дуже сподобався конкурс. Я щаслива, що здобула призове місце, крім подарунків, маю справжню медаль! Не пластикову, а металеву! Це дуже круто!».

      В рамках реалізації акції НОК України «Олімпійська книга»  енциклопедію в запитаннях і відповідях «Теніс»  отримали представниці бібліотек-філій № №4, 10, 23 за найбільшу кількість учасників конкурсу. Тепер читачі зможуть здійснити екскурс зародженням олімпійського виду спорту (тенісу) через систему запитань і відповідей, які пропонує ця неймовірно яскрава та цікава  книга.

     Лауреати конкурсу також  мали змогу сфотографуватись з олімпійськими символами на згадку і дати інтерв’ю представникам ЗМІ. Більшість з них передали свої роботи до регіонального відділення НОК України для подальшого використання.

        За інформацією першого заступника голови відділення НОК України у Хмельницькій області Віктора Флентіна.