Школярі Хмельницького пізнавали себе в #OlympicLab
Напрямок «Розвиток/добробут – пізнай себе» Всеукраїнського спортивно-інтерактивного проєкту #OlympicLab, присвячений Міжнародному дню спорту на благо розвитку та миру, який започатковано з ініціативи Генеральної асамблеї Організації об’єднаних націй і Міжнародного олімпійського комітету, відбувся в Хмельницькому колегіумі імені Володимира Козубняка за участі 50 учнів з чотирьох шкіл міста.
Це спортивно-пізнавальне дійство у формі флешмобу розпочав заступник голови осередку НОК України в Хмельницькій області Віктор Флентін, який наголосив присутнім, що головним атрибутом Міжнародного дня спорту є #WhiteCard (Біла картка), яка символізує мир, «чесну гру» та стверджує дружбу, повагу, досконалість, солідарність. Надалі він звернув увагу на основні еволюційні зміни, що відбулися в олімпійському русі за 127 років від І Олімпійських ігор сучасності, котрі стартували 6 квітня 1996 року в Афінах. Найбільше школярів зацікавили факти відсутності жінок в якості спортсменок і золотих чемпіонських медалей на I Іграх, а також повна гендерна рівність на Юнацьких олімпійських іграх і подальша тенденція запровадження спільних виступів у змішаних командах чоловіків та жінок в багатьох видах на Олімпіадах ХХІ століття. А ще один член відділення НОК, методист предмету фізична культура обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Віталій Шкарпета озвучив спортсменів-кандидатів від Хмельниччини на Ігри ХХХІІІ Олімпіади в Парижі, акцентувавши увагу на волейболістах національних збірних, які восени поточного року у відбіркових групах виборюватимуть ліцензії в чоловічих (Бразилія) та жіночих (Китай) турнірах. Крім того вказав, на важливість заборони участі спортсменів, що представляють країну агресора та її союзницю у міжнародних змаганнях, адже це є значним фактором суспільного засудження, санкціями проти порушників миру у світі.
Після цього всі учасники зробили спільне фото з Білими картками, зазначивши, що Україна проти терору та пропаганди війни!
Після ознайомлення учнів з основними постулатами успіху: спробуй, шукай підтримки, перевершуй очікуване, твори історію, шукай мотивацію, не зупиняйся, їм було запропоновано, згідно з попередньою домовленістю, взяти участь у волейбольному турнірі (мікст) серед шкільних команд, прибулих на захід. В ході проведених поєдинків, коли збірні зіграли по три матчі, визначилися команди-призерки:
1 місце: Навчально-виховний комплекс № 4 м. Хмельницького;
2 місце: Хмельницька середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня № 6;
3 місце: Хмельницький колегіум імені Володимира Козубняка, які відзначені грамотами відділення НОК відповідних ступенів. Команда –переможниця нагороджена також Кубком, а всі учасники команд – призерок отримали грамоти і медалі. Спеціалізована загальноосвітня школа № 19 імені академіка Михайла Павловського заохочена спеціальним призом-календарем відділення НОК України на 2023рік з фотографіями найкращих спортсменів та команд Хмельниччини. Індивідуальні призи отримали найвправніші гравці – Олена Фаренюк (Колегіум) та Вікторія Сокальська (НВК № 4).
На завершення учасники цього спортивно-пізнавального дійства отримали сертифікати з логотипом заходу і зробили спільне фото на згадку.
За інформацією заступника голови осередку НОК України в Хмельницькій області Віктора Флентіна.