skip to Main Content

Українці на Європейських іграх серед найкращих

У Польщі завершилися ІІІ Європейські ігри, на яких розіграли медалі в 29 видах спорту. Спортсмени  41 держави отримали медалі, в тому числі золоті дістались атлетам з 35 країн.

Упродовж змагань з 21 червня по 02 липня 2023 року у Кракові, Катовіце, Хожуві збірна України в складі 263 спортсменів завоювала нагороди в 14  видах. Безпосередньо Хмельниччину на цьому найпрестижнішому комплексному спортивному форумі континенту 2023 року представили:  Марина Бех-Романчук, Дмитро Тітаренко, Ганна Павлова та Аркадій Карцан.

Україна виграла медальний залік одразу у чотирьох видах:  муай-таї, карате, стрибках у воду, а також веслуванні на байдарках і каное.   Найрезультативнішими стали виступи у легкій атлетиці та муай-таї, де було здобуто по шість нагород.

Україна в окремих медальних заліках Європейських ігор-2023:

• Муай-тай: 1-е місце – 6 медалей (3 + 1 + 2)
  • Стрибки у воду: 1-е місце – 5 медалей (4 + 1 + 0)
  • Веслування на байдарках і каное: 1-е місце – 5 медалей (3 + 2 + 0)
  • Карате: 1-е місце – 4 медалі (2 + 1 + 1)
  • Легка атлетика: 5-е місце – 6 медалей (3 + 1 + 2)
  • Бокс: 7-е місце – 1 медаль (1 + 0 + 0)
  • Брейкінг: 3-тє – 1 медаль (0 + 1 + 0)
  • Стрільба з лука: 7-е місце – 1 медаль (0 + 1 + 0)
  • Каное-слалом: 6-е місце – 1 медаль (0 + 1 + 0)
  • Кікбоксинг: 13-е місце – 2 медалі (0 + 1 + 1)
  • Артистичне плавання: 6-е місце – 2 медалі (0 + 2 + 0)
  • Пляжний футбол: 3-тє місце – 1 медаль (0 + 1 + 0)
  • Фехтування: 4-е місце – 3 медалі (2 + 0 + 1)
  • Спортивна стрільба: 7-е місце – 3 медалі (2 + 0 + 1)

У командному заліку за якістю медалей Україна, як і на ІІ Європейських іграх, посіла третє місце, маючи у підсумку 21 золоту нагороду. Попереду українців лише спортсмени з Італії та Іспанії. За загальною кількістю нагород наші атлети сьомі.

6. Польща — 13+19+18 = 50

7.Велика Британія — 12+10+27 = 49                                                   8.Угорщина — 10+10+18 = 38

9.Туреччина — 9+9+20 = 38

10.Нідерланди.— 8+6+5 = 19

В рамках  ІІІ Європейських ігор проведено і чемпіонати Європи в деяких видах, а також, окрім нагород, у Польщі розігрувалися путівки на  Ігри ХХХІІІ Олімпіади. Олена Костевич (кульова стрільба), Олександр Хижняк (бокс) та Олександр Товкай (сучасне п’ятиборство) вибороли 3 ліцензії до Парижу-2024.

Свій посильний внесок у підсумковий успіх вітчизняних спортсменів зробили і спортсмени, життєво пов’язані з Хмельниччиною.

Їх  доробок по видах та дисциплінах:

Легка атлетика (змагання відбувалися в трьох групах командного чемпіонату Європи, українці перебували у другому дивізіоні):

Марина Бех-Романчук, ЗМСУ  перемогла у потрійному стрибку (46 учасниць) як серед команд 2 групи, так і в абсолютному заліку з результатом 14,58м, а також під час виступу в стрибках у довжину, на жаль, виконала три невдалі спроби. Тож до золотої та бронзової медалей ІІ Європейських ігор 2019, здобутих в Мінську в складі легкоатлетичної команди України та особисто в стрибках у довжину, додала ще одну нагороду найвищої проби Ігор-2023;

Вікторія Ткачук, МСМК- вихованка Нетішинської КДЮСШ, котра представляє Донецьку область,в бігу на 400м з бар’єрами з результатом 55,87сек перемогла серед спортсменок у другій групі і посіла загальне 7 місце серед 45 учасниць (найкращий показник у Кароліни Крафзік з Німеччини -54,47сек).

Відзначились і студенти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка:

Михайло Кохан, МСМК (Дніпропетровська область) переміг серед метальників молота в другій групі (77,03 м) і здобув срібну медаль в загальному заліку серед 43 спортсменів, поступившись лише поляку Войцеху Новіцкі (79,61 м).

Олег Миронець, МСУ (Чернівецька область) виборов з особистим рекордом (1 хв 47,86 сек) третє місце в бігу на 800 м у другій групі, а в абсолютному заліку став 14-м серед 46 суперників, де перемогу здобув швейцарець Рамон Віпфлі (1 хв 46,73 сек).

Маунтінбайк:

Дмитро Тітаренко, МСМК – в парку міста Крініца-Здруй 51-м серед 77 стартувавших велосипедистів завершив дистанцію 23,4 км (6 кіл довжиною по 3,9 км) з часом 1 год 28 хв 44 сек, відставши від переможця Влада Даскалу з Румунії на 9 хв 3 сек.

Веслування на байдарках і каное (спринт):

Ганна Павлова, МСУ в  байдарці – четвірці серед 13 екіпажів на дистанції 500 м посіла 5 місце, розділивши цю позицію зі збірною Норвегії.                 Обидві команди показали однаковий час (1 хв 34,561 сек) у фіналі, де перемогли польські веслувальниці – 1 хв 31,701 сек.

На шляху до вирішальної гонки українки у кваліфікації фінішували 4-ми у своєму заїзді, а потім через півфінал, який завершили на 2-му (прохідному) місці,  увійшли до 9 найкращих екіпажів.

В одному човні з Ганною Павловою виступала Інна Грищун, МСМК- ще одна вихованка хмельницької школи веслування, котра наразі представляє Полтавщину.

Бокс:

Аркадій Карцан, МСУ – вагова  категорія 92 кг, провів 2 поєдинки:

раунд 32 – переміг Артьома Йорданяна з Грузії 5:0 (30:24, 30:25, 30:25, 30:27, 30:26); раунд 16-поступився майбутньому чемпіону Азіз Абід Мухайдін з Італії 0:5 (27:30, 27:30, 28:29, 28:29, 27:30).

Тарас Бондарчук, МСУ з Чотирбок – вихованець Шепетівської школи боксу, представляє Київську область вагова  категорія 57 кг, провів 2 поєдинки: раунд 32-переміг Алена Рахіміча з Боснії і Герцоговини 5:0 (29:28, 29:28, 29:28, 29:28, 30:27); раунд 16-поступився майбутньому чемпіону Хавєр Діаз Ібанез  з Болгарії 0:5 (28:29, 26:30, 26:30, 28:29, 27:30).

Бондарчук Тарас, Майстер спорту України, срібний призер ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор з боксу, бронзовий призер чемпіонату Світу з боксу серед юніорів, срібний призер чемпіонату Європи з боксу серед молоді, чемпіон Європи з боксу серед юнаків, вихованець Шепетівської КДЮСШ, на даний момент виступає за Київську область, уродженець села Чотирбоки Шепетівського району. Свою спортивну кар’єру розпочав у Шепетівській КДЮСШ, під керівництвом тренера-викладача Алтуняна Максима.

Фехтування (жіноча шабля):

Аліна Комащук, ЗМСУ – вихованка Нетішинської КДЮСШ, наразі представляє Одеську область: Індивідуальний турнір (57учасниць): на попередньому етапі в своїй групі посіла 3 місце з 6 (три виграші та 2 програші). Раунд 32-програш італійці Чігра Морміле (12:15).

Командний турнір: раунд 32-програш збірній Греції-35:45, в поєдинках за 9-12 місця виграш в команд Румунії – 45:30 та Польщі – 45:42. Підсумкове 9 місце.

Футбол пляжний (жінки):

Мирослава Випасняк, МСУвихованка відділення футболу Гуменецької ДЮСШ «Колос», грала за футбольні команди Києва та Одеської області, член збірної команди України, котра виборола срібні нагороди. Груповий турнір: Іспанія-Україна- 6:4, Італія–Україна- 1:2. Півфінал: Португалія-Україна – 1:3. Фінал: Іспанія-Україна – 2:2, пенальті – 5:3.

Карате:

Катерина Крива, МСМК: вихованка Новоушицької ДЮСШ, представляє Львівську область, вагова категорія 50 кг. Провела три поєдинки (куміте)  в групі – у двох поступилася, а в одному перемогла:                                                                                                               0:3  Ірене Конту (Кіпр), 1:4  Беттіа Планк (Австрія), 1:0 Марія Депта (Польща). З групи не вийшла, чемпіонкою стала Беттіа Планк.

Це були яскраві два тижні змагань, які запам’ятаються українським спортсменам на все життя. Були і злети, і падіння, але командний дух не згасає та Україна продовжує демонструвати свою силу, витримку, натхнення та бажання перемоги! Відрадно, що спромоглися підвищитися в класі вітчизняні легкоатлети. Посівши друге місце в другій групі серед 16 команд, увійшли до елітної когорти європейських держав.

Щиро вдячні кожному спортсмену, кожному тренеру за підготовку та участь у цих змаганнях! Наш спортивний фронт у надійних руках!

За інформацією заступника голови осередку НОК України в Хмельницькій області Віктора Флентіна.